fbpx

11.02.2020r. przypada Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym dniu przeprowadziliśmy 3 warsztaty tematyczne dla klas 1-4 (Jak być bezpiecznym w internecie), klas 5-6 (Internet bez hejtu) oraz klas 7-8 (Uzależnienie od internetu) w PSP nr 5 w Radomsku.

Warsztaty odbyły się w ramach charytatywnej akcji Profe Studio "Bezpieczne dzieci w sieci" organizowanej dla lokalnych szkół i przedszkoli (jest to 3 z kolei szkoła, w której przeprowadzamy akcję).

Zajęcia mają charakter warsztatów praktycznych - oprócz prezentacji multimedialnej angażują dzieci do aktywnego udziału w zajęciach poprzez gry i zabawy. Zajęcia prowadzone są przez informatyków pracujących w Profe Studio posiadających poza wykształceniem kierunkowym także wykształcenie pedagogiczne oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Warsztaty przeznaczone są dla uczniów danej placówki edukacyjnej, tym razem dla uczniów PSP nr 5 w Radomsku. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Wolskiemu za zaproszenie, całej Kadrze Pedagogicznej za wsparcie, a dzieciom i młodzieży za niezwykłe zaangażowanie i aktywność podczas zajęć.

Przeprowadzone po zajęciach anonimowe ankiety ewaluacyjne pokazały, że aż 98% uczestników naszych warsztatów dowiedziało się z nich czegoś nowego o bezpieczeństwie w internecie, oraz zamierza wykorzystać tę wiedze w przyszłości.

W bieżącym roku zaplanowaliśmy serię takich warsztatów w różnych placówkach edukacyjnych. Szkoły i przedszkola, które jeszcze nie skorzystały z naszej oferty bezpłatnych warsztatów zapraszamy do wysyłania do końca marca br. zgłoszeń z proponowanymi terminami zajęć na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub kontakt pod nr.: 514 646 443.

 

DBI2020 plakat zasady

Image
Image
Image
Image