fbpx

Kurs przygotowawczy do egzaminu Dele

Certyfikaty DELE

DELE, czyli Diplomas de Español como Lengua Extranjera, są to dyplomy potwierdzające znajomość języka hiszpańskiego na poziomach od A1 do C2. Egzaminy są przygotowywane i sprawdzane przez Instytut Cervantesa, który w imieniu Ministerstwa Edukacji i Nauki Królestwa Hiszpanii ma prawo wystawiać dyplomy osobom, które zdały egzamin na danym poziomie. Jest istotne, że ważność tego dyplomu nie upływa z czasem i możesz używać go dożywotnio, jako symbolu Twojej znajomości języka.

Jeśli nie spotkaliście się z tym wcześniej lub chcecie poznać jaki poziom prezentuje każdy certyfikat, możecie  to przeczytać tutaj:
Poziomy - Zobacz

O biegłej znajomości języka możemy mówić kiedy mamy bardzo dobrze opanowany poziom B2. Poziom C1 jak i C2 wymaga dodatkowo znajomości bardziej skomplikowanego słownictwa, wielu idiomów i bezproblemowego zrozumienia i powiedzenia najbardziej złożonych wypowiedzi. Aby zdać DELE C2 na prawdę należy znać język na poziomie native speakera. Co więcej, nawet ludzie z krajów hiszpańskojęzycznych mają często problemy z rozwiązaniem zadań z DELE C2. Zresztą, tak samo jak my, Polacy, często zastanawiamy się jak coś napisać.

W Polsce egzaminy DELE przeprowadza Instytut Cervantesa.Dwa główne ośrodki są w Warszawie i Krakowie. Na stronie instytutu możecie sprawdzić terminy oraz ceny egzaminów. Możecie także zapisać się na kurs przygotowujący do konkretnego egzaminu. W Instytucie Cervantesa jest także biblioteka, gdzie możecie wypożyczać książki w języku hiszpańskim.

Zaletą certyfikatu jest to, że możecie wpisać go sobie do CV. Posiadając certyfikat o wiele lepiej wyglądać będzie jeśli wpiszecie np. "DELE B1" lub "DELE C1", niż "hiszpański dobry" lub "hiszpański zaawansowany". Dla każdego poziom "dobry" czy "zaawansowany" może oznaczać co innego, a DELE oceniane są tak samo na całym świecie. Innym plusem jest to, że certyfikaty nie mają terminu ważności. Zapisanie się na egzamin językowy motywuje.! Nie czekajcie, tylko zapisujcie się na kurs przugotowywyjący do egzaminu Dele.  Dzięki temu będziecie cały czas o tym pamiętać i swój wolny czas poświęcicie na naukę języka. Jeśli się nie zapiszecie, to naukę języka zawsze będziecie mogli odłożyć na później. Jeśli jesteście zapisani, to zbliżający się termin będzie motywatorem do nauki. Mając certyfikat językowy możecie także studiować na zagranicznych uczelniach. Uczelnie w różnych krajach mają zazwyczaj w specyfikacji wymienione, jaki certyfikat minimum powinien posiadać student z zagranicy.

Przygotujemy cię do oficjalnego egzaminu DELE (dyplom z języka hiszpańskiego jako języka obcego). Nsi lektorzy przeszli szkolenie w zakresie przygotowania do egzaminu.

Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj sie z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Image
Image
Image
Image