
Budownictwo modułowe o konstrukcji stalowej, z uwzględnieniem możliwości recyklingu stali, oferuje klientom dbającym o przyszłość i pragnącym korzystać ze środków KPO i funduszy europejskich, wyjątkową okazję do realizacji inwestycji w sposób zarówno ekologiczny, jak i efektywny. W tym artykule przyjrzymy się, jak recykling stali w budownictwie modułowym wpływa na środowisko.

Generalne wykonawstwo polega na kompleksowej realizacji prac związanych z budową nieruchomości – od przygotowania kosztorysu po roboty wykończeniowe. Co dokładnie wchodzi w zakres obowiązków przedsiębiorstwa zajmującego się prowadzeniem inwestycji? Czym różni się stawienie obiektów metodą tradycyjną a z wykorzystaniem prefabrykatów? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Budownictwo modułowe ma wiele zalet – począwszy od krótszego czasu budowy w porównaniu z tradycyjnymi metodami, przez mobilność i skalowalność, po niskie ograniczenia dotyczące ukształtowania terenu. Jednak w kontekście postępujących zmian klimatycznych i podejmowanych w związku z tym działań, na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się takie aspekty jak energooszczędność oraz znacznie mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne. Co przemawia za ogromnymi korzyściami budownictwa modułowego i jakie może mieć ono znaczenie wobec Europejskiego Zielonego Ładu?

Sytuacja związana z koronawirusem spowodowała wzrost zainteresowania obiektami wznoszonymi z gotowych elementów. Budownictwo modułowe sprawdza się jednak nie tylko w przypadku obiektów publicznych. Na taką opcję coraz częściej decydują się prywatni inwestorzy. Czym moduły różnią się od tradycyjnych technologii?